REFERANDUM ANAYASASININ ALTINDA BAKIN KİMLER VARMIŞ !!! ŞOK OLACAKSINIZ !

5580 izlenme 31 Mart 2017
Reklamlar

Ümit Kocasakal, referanduma götürülecek başkanlık sisteminin hayata geçirilmesi durumunda üniter yapının tehlikeye girebileceğini söyledi.

AKP’li yetkililerin, “bu bir rejim değişikliği değil” açıklamasını eleştiren İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, “Bu açık ve net bir şekilde rejim değişikliğidir” dedi.

Anayasa’daki “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hatırlatan Kocasakal, değişikliğin referandumdan geçmesi durumunda millet egemenliğinin bir kişiye teslim edileceğine işaret etti.

Kocasakal şöyle devam etti: “Anayasada egemenliğin kullanılması hiçbir suretle bir kişiye veya zümreye bırakılamaz diyor. Anayasa’ya göre Türk milleti egemenliğini yasama, yürütme ve yargı eliyle kullanır. Egemenlik 5 yılda bir sandığa giderek oy atmak değildir. Egemenlik, ülkeyi yönetmek için şartlı bir yetki vermenin yanı sıra o 5 yıl boyunca da iktidarı meclis aracılığıyla ve bağımsız yargı eliyle denetlemektir.”

DENETLENEMEZ

“Millet dediğiniz, seçimde sadece bir partiye oy verenler değildir. Millet seçmenin ötesindedir” diyen Kocasakal, AKP iktidarının kendisine oy veren kitleyi milletin tamamı, seçmenin tercihini de milli irade diye yutturmaya çalıştığını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAVUZ MEDYASI KOMEDİYE DÖNÜŞTÜ ... NİHAT DOĞAN VE DİĞERLERİ :))) KARADENİZLİ ADAM DAN SİMİT İSYANI !!! MUTLAKA İZLEYİN ! BAHREYN'DE ŞERİAT YANLISI SPİKERİ CANLI YAYINDA YERLE BİR EDEN CESUR KADIN !. Şevket Çoruhtan paylaşım rekorları kıran Hayır videosu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
5 Yıl Sonra Sahibini Gören Goril
http://cdn00.vidyomani.com/c/6/1/5/referandum-anayasasini-bakin-kimler-hazirlamis-sok-olacaksiniz/index.html#fb